Банкрутство футбольного клубу – не перешкода у стягненні заборгованості перед футболістами та тренерами!

Всеукраїнська асоціація футболістів-професіоналів вважає за доцільне проінформувати футбольну спільноту (особливо футболістів та тренерів) щодо історичного рішення суду стосовно стягнення заборгованості перед футболістом та тренером з клубу-банкроту.

У 2015 році Товариство з обмеженою відповідальністю «Футбольний клуб «Металург-Запоріжжя», який був учасником змагань серед команд клубів ОПФКУ «Прем’єр-ліга», затримував виплату заробітної плати працівникам, а згодом взагалі перестав її виплачувати і у січні 2016 року добровільно знявся зі змагань.

За регламентними нормами ФК «Металург-Запоріжжя» вийшов з-під юрисдикції відповідних футбольних інстанцій.

У порядку, передбаченому законодавством України, було відкрито справу про банкрутство даного клубу.

ФК «Металург-Запоріжжя» виплатив колишньому головному тренеру Анатолію Чанцеву та футболісту  Віталію Лисицькому заборгованість по частині заробітної  плати, зазначеної у контрактах. Іншу частину заробітної плати, зазначену у додатках до відповідних контрактів – клуб відмовився виплачувати. Тренер та футболіст не погодились і звернулись до суду загальної юрисдикції.

Віталій Лисицький

29 серпня 2017 року Вищий господарський суд України розглянув по суті скарги Анатолія Чанцева та Віталія Лисицького, задовольнив їх у повному обсязі і вніс їх вимоги до першої черги боржників.

При розгляді справи у суді інтереси тренера та футболіста представляла команда юристів, включаючи представника Віталія Лисицького, заступника голови Всеукраїнської професійної спілки «Футбол України» Юлії Гречко.

Таким чином, ВПС «Футбол України» спільно з Всеукраїнською асоціацією футболістів-професіоналів в черговий раз довели, що не залишаються байдужими до своїх членів, переймаються їх проблемами, захищають права та інтереси у будь-якій ситуації.

Наголошуємо, що подібних справ суд вищої господарської інстанції ще не розглядав. Дана справа стала прецедентом не лише у футболі, а і взагалі – у професіональному спорті України!


Назад
Перелік тем